Vill du börja spela fotboll? Anmäl dig här!
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Enskede IK
Est 1914
Flickor 06

Matcher
DECEMBER 2019
 
07
18:00
lör
18:00    
Liljeholmshallen 2
Enskede IK 1 - Stockholm United FF 14  -  3  
 
13
18:00
fre
18:00    
Lillhagahallen Nykvarn
Enskede Idrottsklubb - Rynninge IK2  -  3  
13
19:20
fre
19:20    
Lillhagahallen Nykvarn
Enskede Idrottsklubb - Saltsjöbadens IF3  -  1  
13
20:40
fre
20:40    
Turingehallen Nykvarn
IFK Stocksund - Enskede Idrottsklubb0  -  4  
13
21:35
fre
21:35    
Turingehallen Nykvarn
Rimbo IF - Enskede Idrottsklubb1  -  6  
13
23:00
fre
23:00    
Björkestahallen
Enskede Idrottsklubb - IFK Stocksund orange5  -  0  
14
14:40
lör
14:40    
Idrottshuset Tumba
Enskede Idrottsklubb Svart - Hammarby IF Akademi1  -  1  
14
15:00
lör
15:00    
Idrottshuset Tumba
Bagarmossen BK - Enskede Idrottsklubb 20  -  5  
14
15:40
lör
15:40    
Idrottshuset Tumba
Enskede Idrottsklubb Svart - Älvsjö AIK1  -  0  
14
16:00
lör
16:00    
Idrottshuset Tumba
Enskede Idrottsklubb 2 - Alsicke IF2  -  2  
14
16:40
lör
16:40    
Idrottshuset Tumba
Bagarmossen Kärrtorp BK - Enskede Idrottsklubb Svart1  -  4  
14
17:00
lör
17:00    
Idrottshuset Tumba
Enskede Idrottsklubb 2 - Älvsjö AIK 15  -  0  
14
17:50
lör
17:50    
Idrottshuset Tumba
Enskede Idrottsklubb 2 - Älvsjö AIK 12  -  0  
14
17:50
lör
17:50    
Idrottshuset Tumba
Stockholm United - Enskede Idrottsklubb1  -  3  
14
18:20
lör
18:20    
Idrottshuset Tumba
Huddinge IF - Enskede Idrottsklubb 22  -  0  
14
18:20
lör
18:20    
Idrottshuset Tumba
Hammarby Akademi - Enskede Idrottsklubb1  -  2  
14
18:50
lör
18:50    
Idrottshuset Tumba
Enskede Idrottsklubb - Hammarby Akademi0  -  2  
14
19:10
lör
19:10    
Idrottshuset Tumba
Huddinge IF - Enskede Idrottsklubb0  -  2  
15
14:00
sön
14:00    
Liljeholmshallen 1
Älvsjö AIK FF 1 - Enskede IK 11  -  6  
 
29
18:00
sön
18:00    
Tyresöhallen
Enskede Idrottsklubb - Älvsjö AIK1  -  0  
29
20:00
sön
20:00    
Tyresöhallen
Hanvikens SK - Enskede Idrottsklubb0  -  2  
29
22:20
sön
22:20    
Tyresöhallen
Rågsved IF - Enskede Idrottsklubb1  -  1  
 
30
19:00
mån
19:00    
Tyresöhallen
Tyresö FF - Enskede Idrottsklubb0  -  2  
30
21:40
mån
21:40    
Tyresöhallen
Enskede Idrottsklubb - SuFF2  -  0  
JANUARI 2020
 
02
18:00
tor
18:00    
Slottshallen
Enskede Idrottsklubb 2 - Hanvikens SK3  -  0  
02
19:00
tor
19:00    
Slottshallen
Tyresö FF - Enskede Idrottsklubb 13  -  0  
02
20:00
tor
20:00    
Slottshallen
Rågsveds IF - Enskede Idrottsklubb 22  -  1  
02
20:40
tor
20:40    
Slottshallen
Enskede Idrottsklubb 1 - Stureby SK4  -  0  
02
21:20
tor
21:20    
Slottshallen
Enskede Idrottsklubb 2 - Stockholm United FF2  -  2  
02
21:40
tor
21:40    
Slottshallen
Enskede Idrottsklubb 1 - Hammarby Akademi0  -  2  
02
22:20
tor
22:20    
Slottshallen
Jarlabergs IF - Enskede Idrottsklubb 22  -  1  
05
12:00
sön
12:00    
Tyresöhallen
Enskede Idrottsklubb 1 - Tyresö FF1  -  1  
05
12:20
sön
12:20    
Tyresöhallen
Rågsveds IF - Enskede Idrottsklubb 23  -  2  
05
13:20
sön
13:20    
Tyresöhallen
Jarlabergs IF - Enskede Idrottsklubb 10  -  0  
05
13:40
sön
13:40    
Tyresöhallen
Enskede Idrottsklubb 2 - Hammarby Akademi1  -  1  
 
06
12:00
mån
12:00    
Tyresöhallen
Älvsjö AIK FF - Enskede Idrottsklubb4  -  3  
12
18:00
sön
18:00    
Botkyrkahallen 2
Tullinge Triangel Pojkar FK 1 - Enskede IK 10  -  22
 
18
14:00
lör
14:00    
Liljeholmshallen 2
Enskede IK 1 - Vallentuna BK DF 15  -  2  
 
24
17:40
fre
17:40    
Göransson Arena 2
Enskede Idrottsklubb 1 - Sandvikens IF Röd0  -  0  
24
20:35
fre
20:35    
Göransson Arena 6
Enskede Idrottsklubb 2 - Alsike IF Svart3  -  0  
25
10:55
lör
10:55    
Göransson Arena 2
Heffnersklubbans BK - Enskede Idrottsklubb 13  -  0  
25
11:45
lör
11:45    
Göransson Arena 1
Valbo FF - Enskede Idrottsklubb 21  -  2  
25
20:00
lör
20:00    
Göransson Arena 5
Enskede Idrottsklubb 1 - IFK Österåker 21  -  0  
25
20:50
lör
20:50    
Göransson Arena 6
Gideonsbergs IF 2 - Enskede Idrottsklubb 20  -  2  
26
09:45
sön
09:45    
Göransson Arena 1
Enskede Idrottsklubb 2 - Högbo AIK8  -  0  
26
10:10
sön
10:10    
Göransson Arena 6
Alsike IF Svart - Enskede Idrottsklubb 11  -  1  
26
12:55
sön
12:55    
Göransson Arena 2
Enskede Idrottsklubb 2 - IFK Östersund Vit2  -  1  
26
14:45
sön
14:45    
Göransson Arena 4
Enskede Idrottsklubb 2 - IFK Österåker FK 14  -  0  
26
16:45
sön
16:45    
Göransson Arena 1
Enskede Idrottsklubb 2 - IFK Österåker FK 22  -  0  
FEBRUARI 2020
 
01
07:40
lör
07:40    
Södervärnshallen
 
Visby BOIS 2 - Enskede Idrottsklubb0  -  3  
01
09:00
lör
09:00    
Södervärnshallen
 
Enskede Idrottsklubb - Fardhem Garda BK Lag 11  -  0  
01
10:40
lör
10:40    
Södervärnshallen
Enskede Idrottsklubb - Stenkyrka IF3  -  0  
01
12:00
lör
12:00    
Södervärnshallen
Ösmo GIF FK Svart - Enskede Idrottsklubb0  -  4  
01
13:00
lör
13:00    
Södervärnshallen
Enskede Idrottsklubb - Ösmo GIF FK gul8  -  0  
01
14:00
lör
14:00    
Orrliden, Eskilstuna
Skogstorps GoIF - Enskede Idrottsklubb1  -  4  
01
14:20
lör
14:20    
Södervärnshallen
 
Enskede Idrottsklubb - Visby BOIS 1 3  -  0  
02
08:30
sön
08:30    
Ica Maxi Arena
Enskede Idrottsklubb - P18 IK3  -  0  
02
15:00
sön
15:00    
Skärholmshallen 1
Enskede IK 1 - Saltsjöbadens IF 17  -  0  
 
08
09:00
lör
09:00    
Grimsta A
Brommapojkarna F06-1 - Enskede Idrottsklubb5  -  1  
08
18:00
lör
18:00    
Liljeholmshallen 2
Stureby SK 1 - Enskede IK 10  -  8  
09
16:00
sön
16:00    
Sollentuna fotbollshall
Sollentuna FK akademi - Enskede Idrottsklubb3  -  0  
 
15
16:00
lör
16:00    
Liljeholmshallen 2
Enskede IK 1 - Nacka Juniors FF2  -  1  
 
23
10:00
sön
10:00    
Värmdövallen
Värmdö IF - Enskede Idrottsklubb1  -  2  
MARS 2020
 
06
18:30
fre
18:30    
Bromstens IP
IF Brommapojkarna 2 - Enskede Idrottsklubb1  -  1  
07
16:30
lör
16:30    
Kärrtorps IP
Bagarmossen Kärrtorp BK - Enskede Idrottsklubb1  -  3  
08
14:00
sön
14:00    
Enskede IP 3
Enskede Idrottsklubb - Mälarhöjden IK2  -  3  
 
14
14:00
lör
14:00    
Tyresövallen
Tyresö FF - Enskede Idrottsklubb6  -  0  
15
12:00
sön
12:00    
Enskede IP 3
Enskede Idrottsklubb - IFK Lidingö akademi1  -  3  
 
21
16:30
lör
16:30    
Tantolundens BP
Reymersholms IK - Enskede Idrottsklubb2  -  5  
22
14:00
sön
14:00    
Enskede IP 3
Enskede Idrottsklubb - Täby FK1  -  2  
 
29
10:00
sön
10:00    
Enskede IP 3
Enskede Idrottsklubb - Saltsjöbadens IF5  -  0  
APRIL 2020
 
04
16:30
lör
16:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 2 - Stureby SK 2  -      
05
16:30
sön
16:30    
Stureby Skola BP 1
Stureby SK - Enskede IK Svart  -      
 
13
10:15
mån
10:15    
Enskede IP 2
Enskede IK Svart - IFK Stocksund Orange  -      
13
14:00
mån
14:00    
Råsunda IP 1
AIK FF 3 - Enskede IK 2  -      
13
14:00
mån
14:00    
Råsunda IP
AIK FF - Enskede Idrottsklubb4  -  0  
13
16:30
mån
16:30    
Enskede IP 3
Enskede Idrottsklubb - Djurgårdens IF6  -  4  
13
16:30
mån
16:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 1 - Tyresö FF 1  -      
17
20:00
fre
20:00    
Ingarö IP 2
Ingarö IF 1 - Enskede IK Svart0  -  3  
18
16:30
lör
16:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 2 - Sollentuna FK 51  -  3  
19
12:00
sön
12:00    
Saltsjöbadens IP 1
Saltsjöbadens IF Vit - Enskede IK 15  -  1  
 
25
16:30
lör
16:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 1 - Rönninge Salem Fotboll 13  -  3  
26
10:00
sön
10:00    
Enskede IP 2
Enskede IK Svart - Hammarby IF FF 12  -  3  
26
14:00
sön
14:00    
Hägerstensåsens BP 1
Mälarhöjdens IK Fotboll 1 - Enskede IK 20  -  1  
MAJ 2020
 
02
14:00
lör
14:00    
Skytteholms IP 2
AIK FF 1 - Enskede IK Svart3  -  0  
02
16:30
lör
16:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 2 - Akropolis IF 14  -  1  
03
14:00
sön
14:00    
Hagsätra IP 1
Rågsveds IF - Enskede IK 11  -  2  
 
08
20:00
fre
20:00    
Enskede IP 3
Enskede IK Svart - Älvsjö AIK FF 12  -  1  
09
16:30
lör
16:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 1 - IF Brommapojkarna 23  -  2  
10
12:00
sön
12:00    
Kärrtorps IP 2
Bagarmossen Kärrtorp BK Grön - Enskede IK 21  -  2  
 
15
18:30
fre
18:30    
Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF F14-1 - Enskede IK 11  -  4  
16
16:30
lör
16:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 2 - Boo FF 32  -  3  
 
21
10:00
tor
10:00    
Enskede IP 2
Enskede IK Svart - Älta IF 12  -  0  
23
12:00
lör
12:00    
Enskede IP 2
Enskede IK Svart - IFK Lidingö FK vit1  -  3  
24
10:15
sön
10:15    
Värmdövallen 1
Värmdö IF Blå - Enskede IK 20  -  2  
24
12:00
sön
12:00    
Myrsjö IP 1
Boo FF 1 - Enskede IK 14  -  6  
 
30
15:00
lör
15:00    
Ingarö IP 1
Ingarö IF 1 - Enskede IK 20  -  0  
30
16:30
lör
16:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 1 - Boo FF 13  -  1  
JUNI 2020
 
05
20:00
fre
20:00    
Enskede IP 2
Enskede IK Svart - Sollentuna FK 14  -  2  
07
10:30
sön
10:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 1 - Älvsjö AIK FF F14-15  -  0  
07
14:00
sön
14:00    
Gubbängens BP
Enskede IK 2 - Hanvikens SK Röd2  -  1  
 
13
11:30
lör
11:30    
Källbrinks IP 3
Huddinge IF 2 - Enskede IK 24  -  5  
13
15:30
lör
15:30    
Tibblevallen (Täby SC 2)
Täby FK 1 - Enskede IK Svart2  -  3  
14
15:30
sön
15:30    
Grimsta IP 2
IF Brommapojkarna 2 - Enskede IK 10  -  2  
 
21
18:00
sön
18:00    
Enskede IP 2
Enskede IK Svart - Segeltorps IF 14  -  1  
AUGUSTI 2020
 
02
12:00
sön
12:00    
Segeltorps IP 1
Segeltorps IF 1 - Enskede IK Svart  -      
 
08
16:00
lör
16:00    
Enskede IP 2
Enskede IK Svart - Täby FK 1  -      
08
16:30
lör
16:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 2 - Huddinge IF 2  -      
09
10:00
sön
10:00    
Vinnarhallen Bosön
IFK Lidingö - Enskede Idrottsklubb  -      
 
15
12:30
lör
12:30    
Norrvikens IP 1
Sollentuna FK 1 - Enskede IK Svart  -      
15
13:00
lör
13:00    
Trollbäckens IP 2
Hanvikens SK Röd - Enskede IK 2  -      
16
14:30
sön
14:30    
Berga IP 1
Rönninge Salem Fotboll 1 - Enskede IK 1  -      
 
22
15:00
lör
15:00    
Enskede IP 3
Enskede IK 2 - Ingarö IF 1  -      
22
16:30
lör
16:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 1 - Saltsjöbadens IF Vit  -      
23
10:45
sön
10:45    
Breviks IP 2
IFK Lidingö FK vit - Enskede IK Svart  -      
 
29
15:30
lör
15:30    
Tyresövallen 2
Tyresö FF 1 - Enskede IK 1  -      
29
16:30
lör
16:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 2 - Värmdö IF Blå  -      
30
14:15
sön
14:15    
Älta IP 1
Älta IF 1 - Enskede IK Svart  -      
SEPTEMBER 2020
 
04
18:00
fre
18:00    
Hagstra IP 1
Enskede IK 1 - Rågsveds IF  -      
05
15:00
lör
15:00    
Enskede IP 3
Enskede IK 1 - Tyresö FF 1  -      
06
15:00
sön
15:00    
Myrsjö IP 1
Boo FF 3 - Enskede IK 2  -      
 
12
16:30
lör
16:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 2 - Bagarmossen Kärrtorp BK Grön  -      
13
12:00
sön
12:00    
Saltsjöbadens IP 1
Saltsjöbadens IF Vit - Enskede IK 1  -      
13
14:00
sön
14:00    
Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF 1 - Enskede IK Svart  -      
 
19
14:30
lör
14:30    
Vårbergs IP 2
Akropolis IF 1 - Enskede IK 2  -      
19
15:00
lör
15:00    
Enskede IP 3
Enskede IK 1 - Rönninge Salem Fotboll 1  -      
20
11:45
sön
11:45    
Enskede IP 2
Enskede IK Svart - AIK FF 1  -      
 
26
09:00
lör
09:00    
Hammarby IP 1
Hammarby IF FF 1 - Enskede IK Svart  -      
26
16:30
lör
16:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 2 - Mälarhöjdens IK Fotboll 1  -      
27
14:15
sön
14:15    
Hagsätra IP 1
Rågsveds IF - Enskede IK 1  -      
OKTOBER 2020
 
03
10:30
lör
10:30    
Enskede IP 2
Enskede IK Svart - Ingarö IF 1  -      
04
13:30
sön
13:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 1 - IF Brommapojkarna 2  -      
04
16:00
sön
16:00    
Norrvikens IP 2 Hall
Sollentuna FK 5 - Enskede IK 2  -      
 
10
10:30
lör
10:30    
Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF F14-1 - Enskede IK 1  -      
10
11:30
lör
11:30    
Homecall Arena Danderyd 1
IFK Stocksund Orange - Enskede IK Svart  -      
10
16:30
lör
16:30    
Enskede IP 3
Enskede IK 2 - AIK FF 3  -      
 
18
12:00
sön
12:00    
Enskede IP 2
Enskede IK Svart - Stureby SK  -      
18
13:45
sön
13:45    
Myrsjö IP 1
Boo FF 1 - Enskede IK 1  -      
18
16:30
sön
16:30    
Stureby Skola BP 1
Stureby SK 2 - Enskede IK 2  -